חינוך פורמאלי- ימי לימוד ועיון חוויתיים

אנחנו מזמינים תלמידי יסודי וחטיבת ביניים ליום לימודים שונה ויוצא דופן.
אין אצלנו שום דבר "חדשני" או "טכנולוגי".

למרות זאת, בכל פעם שמגיעה כיתה, מתרחש הקסם הנפלא ביותר שרק אמא אדמה יודעת לעשות: אין אלימות, אין שום ביטוי להפרעות קשב וריכוז. הכל נרגע. הילדים שוקעים לתוך פעילות אינטנסיבית, חוויתית, מחדדים את כל החושים, לומדים ומשחקים, משחקים ולומדים ופשוט מתמזגים עם הטבע.

 

למה?

בגלל האינטימיות, השקט והרוגע.  בכל יום אנחנו מקבלים כיתה אחת בלבד.

 

בגלל הטבע.  מרחב גדול, מגודר ובטוח של טבע עירוני קורא לילדים להתמסר אליו. 5 דונם אדמה עומדים לרשות 30-35 תלמידים בלבד.

 

בגלל הגיבוש.  מחנכות שביקרו אצלנו, מדווחות על חוויה מיוחדת וקסומה של גיבוש פנים-כיתתי, שלא קורה בטיולים ובפעילות חוץ אחרת.

 

בגלל תשומת הלב האישית.  אנחנו באמת רואים כל אחד מהילדים, מקשיבים באמת לכל אחת מהילדות. אנחנו נותנים את מלוא תשומת הלב לכולם.

 

בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים

אתן המחנכות, מוזמנות לבחור את הפעילויות הנכונות לתלמידים שלכן ולהרכיב את היום המדויק עבור הכיתה שלכן:

 

משבצת לימוד לבחירת המחנכת. יושבים בתוך הכיפה הגאודזית או מתחת לציליה ללימוד שמבוסס על חקר וחוויה. (מגוון נושאים בתחום אקולוגיה לבחירת המחנכת)

 

משבצת עבודה פיזית.  חופרים/ עודרים/ שותלים/ צובעים/ בונים.

 

משחק אתגרי הדורש שיתוף פעולה, חשיבה יצירתית ומייצר גיבוש כתתי וגאוות יחידה.

 

אמנות בטבע.  מציירים עם עלים, אורגים שטיח מצמחים, צובעים ענפים, בונים מוביילים מאיצטרובלים ועוד ועוד…

 

משבצת חופשית. לא פחות חשוב… זמן לשחק במגוון משחקי טבע שבנינו בהשראת משחקי ילדות מרחבי העולם ופזורים ברחבי החווה.

 

ארוחה מהטבע. מלקטים צמחי תבלין וירקות מהערוגות, אופים פיתות על הסאג' ונהנים מארוחה שרוב מרכיביה טריים ואורגניים.

 

משבצת שלא חשבנו עליה. רעיון מקורי של המחנכת. איזה כייף! בואו נעשה משהו חדש ביחד.

 

חטיבות עליונות:

אנחנו בונים ביחד עם רכזי מגמות לבגרות תוכניות ייחודיות לימי עיון מקצועיים. תוכנית היום תיבנה לפי הצרכים שלכם ובדיאלוג הדוק עם מורי המגמה. הפעילות משלבת משבצות חקר עיוני, משבצת של עבודה מעשית וכן משבצת גיבוש חוויתית בסוף היום של בישול ארוחת שטח ממרכיבים טריים שקוטפים בערוגות שלנו ברחבי היער. לדוגמא:-

 

מגמות כימיה: משבצת חקר בנושא המזון שאנחנו אוכלים ותכשירים קוסמטיים שאנחנו מורחים על העור- כמה כימיקאלים ותמציות סינטטיות הגוף שלנו סופג. משבצת מעשית שבה נלמד לרקוח במו ידינו מוצרים טבעיים לשימוש עצמי כגון דאודורנט נטול כימיקאלים, שמן יתושים ופילינג מחטא ומזין לעור.

 

מגמת מדעי החברה: משבצת חקר המבוססת על משחק מתורת המשחקים. נחקור איך אנחנו פועלים בסביבה תחרותית והאם אנחנו באמת מצליחים לקדם את האינטרסים שלנו ולמקסם רווחים כלכליים וחברתיים. משבצת מעשית שבה נעבוד ביער המאכל ונלמד על התפיסה הכלכלית- חברתית של התנועות הירוקות בארץ ובעולם.

 

מגמת אדריכלות/אמנות: משבצת חקר על הקשר בין אדריכלות/אמנות לבין קיימות ארוכת טווח. דגש על שימוש במשאבי כדור הארץ וטביעת רגל אקולוגית של האדם על הפלנטה. משבצת מעשית שבה נתנסה בעבודת בניה אמנותית שמורכבת מחומרים בשימוש חוזר. דגש על הפחתת פסולת וניצול יעיל של משאבים טבעיים בפלנטה.

 

מגמת ביולוגיה: משבצת חקר על תולדות "עם הטבע" משדה בור מכוסה קוצים ומזבלה ליער מאכל מניב פירות ומושך אליו מגוון ביולוגי מרשים בלב העיר. משבצת מעשית שבה נעבוד ביער המאכל תוך התמקדות על יצירת מוקדי משיכה למגוון מינים (צמחים ובעלי חיים) בצד בני האדם שנהנים מהמקום.


מגמת תקשורת: משבצת חקר על הקשר בין תקשורת, עולם הפרסום ומשבר האקלים. נבחן שירי פופ, ]רסומות וסרטונים ויראליים בצורה ביקורתית ונגלה איך במו ידינו אנחנו הורסים את הפלנטה שבה אנו חיים. משבצת מעשית של עבודה ביער המאכל והכנת סרטון פרסומת אלטרנטיבי לאורח חיים מקיים בהפקה מהירה של תלמידי המגמה. 

 

מחירים:
בתי ספר יסודיים – 1000 ₪ ליום לכיתה
חטיבות ביניים- 1200 ₪ לכיתה
חטיבות עליונות- בהתאם לתוכנית היום בין 1500-3500 ₪

המלצות:
"אורלי שלום. רציתי להודות לך על הפעילות שעשתה כיתתי בחווה. אהבתי את הגישה שכל אחד יתרום לפי רצונו ולפי יכולתו. אולי זו הסיבה שרוב תלמידי הכיתה עבדו והפיקו הנאה ממגוון הפעילויות שיש בחווה. הופתעתי לראות תלמידים שלרוב לא באים לידי ביטוי, עובדים במרץ ונהנים מהעבודה.
הפיתות ,הלבנה ושייק הפירות היו סיום נהדר לפעילות. מאחלת לכם המון הצלחה בפרוייקט החשוב הזה, פיתוח יער מאכל" (יעל גן עדן, מחנכת כתה ז, אורט נעמי שמר)

 

"מה שמיוחד בחוויה שהחווה האקולוגית מספקת הוא מעבר ללימוד. מבחינתי, כמחנכת כיתה, היום הזה נותן הזדמנות לעבודה משותפת ולגיבוש כיתתי שלא קורה במקומות אחרים. העובדה שהגענו לחווה לא במסגרת בית ספרית או אפילו שכבתית, אלא רק הכיתה שלנו, במנותק, יצר שקט פנימי ואפשרות לחיבורים שלא נוצרו בכיתה עד אז. זה היה יום לא שגרתי שבסופו גם התלמידים הפחות בולטים בכיתה, אלה שנמצאים בשוליים החברתיים של הכיתה, הרגישו שהם משמעותיים ומועצמים". (ענת, מחנכת כיתה ז' נעמי שמר)

 

"הרבה פעמים תלמידים עוברים חוויות לימודיות שמתפוגגות אחרי כמה ימים. החוויה שלי מיום הפעילות בחווה היא שהדברים שקעו אצל התלמידים. גם אחרי שזמן עבר, כשדיברתי עם התלמידים בכיתה הם זכרו מושגים וידעו לקשר בין דברים שהם עשו בחווה לבין חיי היום יום שלהם. יש לי תלמיד שמיוזמתו ערך סרט על היום בחווה. תלמיד אחר עבד מאד ברצינות כל היום. אחר כך התברר לי שאבא שלו גנן הוא התחבר מאד חזק לגאווה המשפחתית שלו דרך החוויה שלו בחווה".
(גבי, מחנכת כיתה ט נעמי שמר)

 

שתפו את הפעילות עם החברים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה