מהתקשורת

כשאתם מסתפקים במיחזור בקבוקים- הם חוגגים ימי הולדת לעצים

מתוך "The Marker"
" לפני כמה שבועות חגגו 100 עצים בגן יבנה יום הולדת שנה. לכבוד האירוע הם קיבלו ברכות יומולדת צבעוניות וקושטו בשלטים עם שמותיהם — כל אחד על שם אדם חי. רוב העצים נתרמו על ידי מתנדבים תושבי גן יבנה, ובחגיגות השתתפו כ–350 אורחים שנטעו 100 עצים נוספים. אפשר לטעות ולחשוב שמאחורי המרחב האקולוגי הקהילתי בגן יבנה עומדים זוג צעירים שחזרו זה עתה מאשראם בהודו או מתוכנית חילופי סטודנטים לאקולוגיה ותכנון ירוק. למרבה ההפתעה, מאחורי המיזם עומדים בני זוג בעשור השישי לחייהם, אורלי ואיתן קנת: היי־טקיסט ויזמית חינוכית ויועצת לפיתוח קהילתי, אשדודית ומושבניק שנהפך לעירוני, הורים לארבעה.."

כלכלה שיתופית וקיימות

מתוך "גן יבנה נט"
" למדנו לדעת שתושבים רבים בגן יבנה רוצים לגדל ירקות, צמחי תבלין או פרחים בבית ובגינה הפרטית. רבים רוצים גם לעסוק בעבודות נגרות לצורכי הבית או הגינה או לתקן רהיטים ישנים שחבל להם לזרוק. תושבים רבים אוהבים לצאת לטיולי שטח וקמפינג. עם זאת, לא תמיד יש ביכולתם לרכוש את מלוא הציוד והכלים הנחוצים או שחבל להם למלא את הבית בציוד שמשתמשים בו רק מספר פעמים מועט בשנה" מסבירה אורלי קנת מנהלת "עם הטבע".

פסטיבל יוגה תנועה ובריאות הראשון ב"עם הטבע"

מתוך "גן יבנה נט"
המיזם יוצא לפועל בזכות שיתוף פעולה בין ארגונים, אך בעיקר בין אנשים. להפקתו חברו יחד מורים מקומיים ליוגה, טאי צ'י וצ'י-קונג, מטפלים ומעסים. במשך יומיים, בתאריכים 18 ו-19 ביולי, יתקיימו תרגולים במקביל בשיטות יוגה שונות, חלקן רוגעות ושלוות, חלקן מאתגרות וקשות. במקביל לתרגולים יעמוד לרשות המשתתפים מתחם מעסים ומטפלים מפנק בשלל טכניקות טיפול. בנוסף יתקיימו סדנאות ליצירות מהטבע, סדנא בנושא המפגש בין אמא אדמה לחוכמת המזרח. זולות ישיבה ומוזיקה שקטה ייפתחו במרחב, כדי לאפשר למשתתפים מנוחה מהפעילות הנמרצת. בפסטיבל ישולבו גם מופעי מוסיקה חיה, והוא יחתם ביום שישי בקבלת שבת מוקדמת. דוכני אוכל בריאות יציעו למשתתפים ארוחת ערב ובוקר במחיר סמלי. מארגני הפסטיבל מבקשים לאפשר לכל מתרגל פוטנציאלי להשתתף, גם אם הוא מגיע מרחוק. אם תעלה דרישה, תיבחן לינה בתחומי הישוב, שגם היא לא תהיה כרוכה בתשלום, הם מסבירים.

ללכת עם הטבע בגן יבנה

מתוך "כאן דרום"
"פתאום קם זוג נשוי ומחליט כי הוא עם ומתחיל ללכת. זוג שעצר הכול, לקח מרחב ענק ומוזנח בשטחה של פנימיית בית אפל בגן יבנה והפך אותו לגינה קהילתית חברתית ואקולוגית ענקית בגודלה, המלאה בעצי פרי ובעיקר — מעצימה את בני הנוער. בית אפל הוא פנימייה טיפולית מיסודה של רשת משען. הפנימייה הוקמה בשנת 1954 ומהווה בית לכ-200 ילדים ובני נוער בסיכון. חניכי הפנימייה בגילי 18—5 גרים בשטח הפנימייה הטובל בדשאים מוריקים ובנוי בדגם של קיבוץ של פעם."
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Scroll to Top